Tüp Bebek Tedaviniz için daima yanınızdayız! Sizi Arayalım

Tandem Siklus – Yumurta Takviyesi

Tanem Siklus – Yumurta Takviyesi

Yumurta Takviyesi Nedir?

Yumurta takviyesi işlemi veya tandem siklus olarak bilinen tedavi, yeterli sayıda yumurta rezervi bulunmayan veya yumurta rezervi zayıf olan hastalar için uygulanan bir tüp bebek tedavisidir. Tandem siklus olarak da bilinen yumurta rezervi arttırma işlemi, tüp bebek tedavisi alan hastaların kısıtlı sayıda olan yumurta rezervine ek olarak donör yumurtaları hazırda tutulur.

Yumurta Takviyesi Nasıl Yapılır?

Yumurta takviyesi tedavisinde öncelikle tüp bebek tedavisi görmekte olan anne adayı yumurta çoğaltma işlemine alınır. Aynı zamanda anne adayına benzer fiziksel özelliklere sahip olan bir donör yumurta bağışı tedavisine alınır.

Tüp bebek deneme süreçlerinde, hastanın kendi yumurtası ve donörün yumurtasının takip süreci profesyonel bir şekilde devam ettirilir. Eğer ki, yapılan analizlere göre hastanın kendi embriyoları istenilen gelişimi sağlamazsa donör yumurtası ile hazırlanan embriyolar kullanılır. Tandem siklus olarak adlandırılan tedavi sayesinde, hem hasta tüp bebek tedavisini olabilmekte hem de takviye embriyo sayesinde başarı şansını artırmış olmaktadır.

+32 Yıllık Deneyim

Uzman Ekip

%80 Başarı Oranı

Tandem Siklusun Avantajları:

Hastanın donasyon tedavisinden önce yumurta takviyesi işleminin yapılması, yumurta donasyonu yerine kendi yumurtası ile tedavi olabilmesi için son bir şans demektir. Aynı zamanda donör yumurtası da kullanıldığı için bu tedavide başarı oranları da son derece yüksektir.

Tandem Siklusun Tedavisine Başvuru için Gerekli Tetkik ve Bilgiler:

Anne Adayından İstenilen Testler:

Anne adayının adet döngüsünün 2. veya 3. günü yapması gereken FSH, LH, E2, PRL, AMH testleri
Anne adayının rahim değerlendirmesi için Pelvik USG ve HSG Filmi
TSH, T3, 4
Açlık Kan Şekeri
Tam Kan Sayımı
Üre, SGPT, SGOT
HbsAg, Anti-HBC total, Anti-HCV, HIV, VDRL testleri
Kan Grubu Analizi
Smear Testi
45 yaş ve üzeri anne adaylarının Dahliye ve Kardiyoloji uzmanlarından gebeliğine engel yoktur raporu almaları zorunludur. Ayrıca radyoloji uzmanından tüm batın USG raporu istenmektedir.

Anne adayından bu testler haricinde bilgi olarak en son adet kanamasının tarihi, hangi ayda tedavi olmak istediği ve donor eşleşmesi için boy, kilo, meslek ve 2-3 resim istenmektedir.

Baba Adayından İstenilen Testler:

Kan Grubu Analizi
FSH, LH
Spermiyogram Analizi (3 günlük cinsel pehrizden sonra verilmesi önerilir)
HbsAg, Anti-HBC total, Anti-HCV, HIV, VDRL testleri

Doktora Sor