Tüp Bebek Tedaviniz için daima yanınızdayız! Sizi Arayalım

Mikro Çip Tekniği

Günümüzde yeni gelişen tüp bebek yöntemleri sayesinde, hastalarda elde edilen gebelik oranları giderek artmaktadır. Mikro çipli tüp bebek uygulaması sayesinde sperm azlığı çeken erkeklerin, çocuk sahibi olma umudu aşılmıştır. Amerika’da geliştirilen bu yeni yöntem, merkezimizde uygulanmaya başlanmıştır. Bu yöntem sayesinde erkek faktöründen kaynaklanan kısırlık sorunlarında gebelik oranlarında belirgin artışlar sağlanmıştır. Mikro Akışkan Çip teknolojisi sayesinde spermlerde DNA hasarı en az olan güçlü spermler seçilerek gebelik oluşturma ihtimali yüksek embriyolar laboratuvarda oluşturulmaktadır. Bu teknoloji yaygın olarak tüm tüp bebek merkezlerinde henüz kullanılmasa da, başarılı ve güncel tıbbi yeniliklerini takip eden merkezler tarafından uygulamaya başlanmıştır. Bu yöntem sayesinde erkek kısırlığının aşılmasında önemli katkı sağlanacaktır.

 

Mikro Çipli Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Normal yollarla yani cinsel birliktelikle elde edilen gebeliklerde, sperm hücreleri çok uzun bir yolculuğa çıkarak ve çeşitli engelleri aşarak yumurta hücresiyle buluşur ve döllenme gerçekleşir. İşte bu yöntemde annede mevcut olan bu doğal sperm bariyerlerini taklit eden mikro çipler geliştirilmiştir. Bu sayede tüp bebek tedavisi sırasında yumurta ile birleştirilecek spermin en iyi şekilde seçilmesi hedeflenmiştir. Bu yöntemde oluşturulan mikro kanallar sayesinde spermler doğal ortamında olduğu şekliyle süzülerek en iyi dölleme yeteneği olan sağlıklı spermlerin seçilmesi sağlanmaktadır. Dolayısıyla en iyi kalitede embriyolar elde edilerek gebelik oranı artmaktadır. Tıbbın başka alanlarda da kullanılan mikro çip teknolojisi, tüp bebek tedavisinde çok önemli bir gelişmedir.

Doğuş Tüp Bebek Merkezi olarak morfolojik olarak sperm bozukluğu olan hastalarımıza mikro akışkan çip teknolojisi kullanılarak tüp bebek tedavisi yaptırmalarını tavsiye etmekteyiz.

Mikro çipli tüp bebek fiyatı ve tedavi  detaylarını öğrenmek  için iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Doktora Sor