Tüp Bebek Tedaviniz için daima yanınızdayız! Sizi Arayalım

Embriyo Dondurma

Embriyo Dondurma Nedir?

Embriyo dondurma, tüp bebek tedavisi sonrası kullanılmayan canlı ve sağlıklı embriyoların saklanarak tekrar yumurtlatma tedavisine gerek kalmadan gebelik elde edebilme şansı sağlayan bir işlemdir. Embriyo dondurma işlemi için yeterli kalitede olan 5. gün ve 6. gün embriyoları dondurularak gelecekte ihtiyaç halinde kullanılması için saklanır. Doğuş Tüp Bebek Merkezi olarak Kıbrıs’ta embriyo dondurma işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Tüp bebek tedavisinde 1983 ylında embriyo dondurma işlemi ile dondurulmuş bir embriyo kullanılarak dünyada ilk kez gebelik gerçekleştirilmiştir. Embriyo dondurma işlemi ile sağlıklı embriyoların dondurulması günümüzde tüp bebek gibi yardımcı üreme tedavileri için vazgeçilmez bir işlem haline gelmiştir. Dondurulmuş embriyo transferi yaptıranlar her geçen gün daha da artmaktadır.

embriyo-dondurma

Embriyo Kaçıncı Gün Dondurulur?

Tüp bebek tedavisinde embriyo transfer işlemi gerçekleştirildikten sonra, kullanılmayan fazla miktarda kaliteli ve sağlıklı embriyo var ise tüp bebek tedavisi alan çiftlerin isteğine göre gelecekte yeniden kullanılması amacıyla dondurularak saklanabilmektedir. Embriyo dondurma işleminde 5. gün ve 6. gün embriyoları dondurulmaktadır. Kıbrıs embriyo dondurma işlemi ile dondurulan embriyolar ihtiyaç halinde çözülerek kullanıldığında taze embriyolar kadar verimlilik göstermektedir.

Dondurulmuş Embriyo Kaç Yıl Saklanabilir?

Embriyo dondurma işlemi ile dondurulan embriyolar 3 yıl süre ile saklanabilmektedir. 3 yıllık saklama süresi dolduğunda çiftlerin isteğine göre 3 yıl süreyle daha saklanabilmektedir. Yapılan bu uzatma ailenin isteğine bağlı olarak uzatılabilmektedir.

+32 Yıllık Deneyim

Uzman Ekip

%80 Başarı Oranı

Embriyo Vitrifikasyonu İşleminin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Embriyo dondurma işlemi, embriyonun transferi esnasında hazır olduğunu garantiler durumdadır. Bu sayede hastaların yaşadıkları fiziksel sıkıntılar ve yumurta uyarılma masraflarından kurtulmaları için önemli bir adımdır.

Fazla embriyoların dondurulması işleminin fiziksel ve ekonomik yönden birçok avantajları bulunmaktadır. Aynı zamanda psikolojik olarak da hastaların çocuk sahibi olmaya karşı güvenlerini artıran bir gelişmedir. Embriyo dondurma işlemi sayesinde başarı oranları da önemli oranda artacaktır.

Tüp bebek tedavisi gibi yumurta donasyonu, sperm donasyonu ve cinsiyet seçimi tedavilerinden sonra kalan embriyolar çiftlerin daha sonra kardeş istemeleri gibi durumlar için özel olarak dondurulmaktadır. Aynı zamanda, başarısız geçen tedaviler sonrasında da önceden dondurulmuş olan embriyolar kullanılabilmektedir.

Doktora Sor